Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Golab nie ma sily :/
Artur7777
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03.03.2010 15:31
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 497
Data rejestracji: 31.05.09
P貫: m篹czyzna

no tak dzis kupilem ten lek i dalem calemu golebnikowi dla pewnosci Pfft

Siedz dwa go喚bie na ga喚zi. Jeden grucha drugi jab趾o.
Do g鏎y  
Reklama
Dodany dnia 18.09.2014 09:45
Reklama

Post闚: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
adi35baj
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 03.03.2010 21:33
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 180
Data rejestracji: 09.02.10

czy tak wygl康a ka tego go喚bia je郵i tak to salmoneloza a je郵i nie to szukaj na necie objaw innych chor鏏www.ecofarming.eu/obrazy/ptyfus01.jpg
Do g鏎y  
Artur7777
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2010 20:01
Awatar

U篡tkownik

no cos w podobie tylko ze bardziej zielony taki jasny i sama woda a jeszcze zamknalem jedna samiczke bo tez robila na zielono tylko ze jeszcze duzo bialego w tym bylo.
A jeszcze co to jest jak golab ma kal taki bialawy i sama woda??albo tak na czarno czy moze tak byc czy tez sa chore??

Wiadomo嗆 dopisana dnia 04.03.2010 20:01
blagam niech mi ktos powie czy jak dam ten lek to im przejdze? i kiedy te odizolowane mam przenies do golebnika no i z tymi odchodami co napisalem wyzej jest wszystko ok ? prosze o porady
Pozdrawiam Artur
Edytowane przez Artur7777 dnia 04.03.2010 20:01
Do g鏎y  
adi35baj
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 08:22
Awatar

U篡tkownik

jak mo瞠sz zr鏏 dok豉dne zdj璚ie ka逝 i wy郵ij na pw mo瞠 co si wymy郵i bo tak je郵i si nie widzi to ci篹ko co powiedzie
Do g鏎y  
michal1111
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 08:34
U篡tkownik
Post闚: 460
Data rejestracji: 25.10.09

koledzy lekarzy i doradcow zawsze jest duzo tak jak kogos glowa boli jeden mu doradzi to drugi tamto a trzeci jeszcze co innego i kazdy mysli ze ma racje bo uzdrawiaczy sie zawsze znajdzie pelno
wez tego golebia albo jego kal i zanies do weterynarza niech on okresli co mu jest a jak to badziewie jakies to szkoda pieniedzy na weterynarza i leki tylko siekiera i na pieniek
Do g鏎y  
Buba12
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 13:13
U篡tkownik
Post闚: 15
Data rejestracji: 05.09.09

Chc si do陰czy do postu. Dzi przyszed貫m do go喚bnika da貫m je嗆 go喚biom i nagle jedna samiczka zacz窸a si ''rzuca'' po pod這dze i mia豉 skulone 豉py a inne go喚bie j klu造 nawet jej samiec . Dodam, 瞠 ostatnio znios豉 jajka i mia豉 problemy ze zniesieniem, przez 2 dni siedzia豉 w celi i ma這 jad豉.jak rano by貫m w go喚bniku to jajka by造 porozbijane. Czy morze to by salmonella stawowa? Prosz o porady do鈍iadczonych hodowc闚. Wszystkie inne go喚bie prze這篡貫m na wolier.
Do g鏎y  
Artur7777
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 18:09
Awatar

U篡tkownik

Buba to pewnie salmonella ale ja sie pytam czy na salmonelle jesli sie da lek to golebie wyzdrowieja??

Do g鏎y  
marian duzy
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 18:29
U篡tkownik
Post闚: 405
Data rejestracji: 03.03.10

ARTUSIU TO ZALERZY JAKI TO RODZAJ SALMONELOZY I W JAKIM STADIUM CHOROBA JEST. JESLI JEST TO SALMONELOZA JUZ ZAAWANSOWANA TO ZADEN LEK NIE POMOZE TYLKO ODSTRZAL I PO KRZYKU.
Do g鏎y  
Artur7777
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 20:02
Awatar

U篡tkownik

opisze wam jak golebie sie zachowuja a wy napiszcie czy zaawansowana jak da sie tak bez obejrzenia powiedziec:
Golebie maja apetyt samczyki gruchaja ganiaja samiczki na jajka ktore niesa jajka bez problemow.Samczyki i samiczki te co nie sa wparach no to ida w pare.Tylko jak siedza na siodelkach to nieraz sa takie nastroszone ale chyba moga tak byc a no i nie widze zeby byl kal zielony na golebniku po odzolowaniu 2 golabkow bo one robily na zielono no to je odizolowalem.
No i jak myslicie czy one sa chore czy nie?
A no i calemu stadu daje lek enflocyna sol bo wet powiedzial ze skoro te 2 golabki sa chore to na wszelki wypadek podac calemu stadu.
Prosze o opinie na temat tych moich pupili.
Pozdrawiam ArturSmile

Do g鏎y  
michal1111
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 05.03.2010 20:25
U篡tkownik

kolego ja mysle ze sa zdrowe i nie masz co tak przezywac a to ze sa nastroszone to u mnie tez takie sa to z zimna
Do g鏎y  
Artur7777
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 08:22
Awatar

U篡tkownik

No ale jeszcze powiem ze ten kal to one maja tak brunatny ale takiej dziwnej formie.A nie kiedy to zobacze nawet sama wode taka biala czy moga tak robic czy nie?
ALe zastanawia skad wziela sie salmonella w golebniku sprzatam co tydzien wiec nie wiem mozliwe ze od mysz?Bo jest ich duzo?

Do g鏎y  
marian duzy
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 08:27
U篡tkownik

kol. arturku nie obras sie ale tez mi sie zdaje ze za mocno moze przezywasz moze masz za duzo czasu i co chwile chodzisz i ogladasz golebi kal nie wydaje mi sie zeby teraz chorowaly na salmoneloze.
Do g鏎y  
adi35baj
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 08:32
Awatar

U篡tkownik

skoro piszesz 瞠 masz du穎 myszy mo瞠 akurat te dwa kt鏎e odizolowa貫 jakim trafem zjad造 par kupek mysich i st康 wzi窸a si salmonelloza
Do g鏎y  
katon44
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 09:07
U篡tkownik
Post闚: 749
Data rejestracji: 08.12.09

Ja te /po wyg康zie ka逝/ podejrzewam salmonell,na cokcydioz nie wyg康a.Pr鏏ka ka逝 nic nie wyja郾i u lekarza wetu ,po pierwsze ma這 lekarzy specjalizuje si w go喚biach i da nich go陰b nie ma warto軼i ,dlatego zbywaj ,twierdz帷 瞠 to salmonella albo 鄴速y guzek.Pr鏏k ka逝 nale瘸這by przes豉 do laboratorium gdzie wykonuj badania bakteriologiczne./s og這szenia kto wykonuje/ wys豉nie pr鏏ki zbieranych w kilku miejscach przez pi耩 dni nie podaj帷 w tym czasie 瘸dnych lek闚 ,daje szans na ustalenie choroby.W obecnym stanie jest k這pot co z tym fantem zrobi ,na pewno trzeba izolowa chorego ptaka,nale篡 obserwowa pozosta貫 jak kto tu ju pisa, ale ja bym zrobi dok豉dne badania i ustalenie choroby i jaki lek zastosowa to piorytet.
Myszy to jedno 瞠 穋鏚e zaka瞠nia salmonell,inne choroby,mo瞠 mniej niebezpieczne te os豉biaj go喚bia i czyni go 豉twym celem dla salmonelli
Do g鏎y  
michal1111
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 09:12
U篡tkownik

musisz wytepic kolego te myszy ja moge Ci poradzic dawac golebiom karme tak zeby nie zostawala w karmniku na noc puste karmniki i rozlozyc toksan w niedostepne dla golebi miejsca
Do g鏎y  
marian duzy
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 09:16
U篡tkownik

kol. katon a mozesz mi powiedziec czy masz jakies wyniki w sporcie golebiarskim? bo czytajac twoje wypowiedzi to widze ze duzo wiesz ochorobach i jak je leczyc. CIEKAWY JESTEM CZY TWOJA WIEDZA PRZEKLADA SIE NA WYNIKI LOTOWE.
Do g鏎y  
Artur7777
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 11:18
Awatar

U篡tkownik

juz trutke rozlozylem po golebniku ale na noc musze zostawic troche karmy bo jedna para ma juz mlode no i musza je czyms karmic.
marian duzy czasu w cale nie mam duzo bo chodze do szkoly a wracam dopiero o 16 no i jeszcze musze zrobic swoje obowiazki i tylko troche czasu mam dla golebi wiec nie przesadzam a ten jeden ktoprego odizolowalem juz niestety padl Sad
Ale odpowiedzcie mi na pytanie czy jak u reszty salmonella dopiero jest na tym poczatkujacycm etapipe i daje lek to wyzdrowieja i po ilu dniach?

Do g鏎y  
katon44
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 11:42
U篡tkownik

My郵 kol Marian 瞠 mam wyniki i to takie kt鏎e mnie zadawlaj ,wyniki moich go喚bi s na stronach Okr璕u i listach og鏊nopolskich ,ale je郵i chcesz sprawdzi to tu ani miejsce a i te zadna potrzeba,bo temat dotyczy nie wynik闚 a innych zagadnie,je郵i uwa瘸sz 瞠 to ciekawi jest inny spos鏏 si przekona a i swoje przedstawi tez by wypada這,jesli moje posty Ci nie interesuj to nie czytaj a nnie konfrontuj je z wynikami bo to nie ma nic wsp鏊nego ,mog Co tylko powiedzie 瞠 go喚bie chowam 50 lat zacz掖em maj帷 16at
Do g鏎y  
marian duzy
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 11:47
U篡tkownik

kol. katon nie denerwuj sie ja sie tylko zapytalem bo madrze piszesz o chorobach wiec tak myslalem ze musisz miec wyniki. i nigdy nie pisalem ze twoje posty mnie nie interesuja wprost przeciwnie. To ty juz katon dziadek jestes oj tak to czas leci. pozdrawiam.
Do g鏎y  
katon44
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 12:00
U篡tkownik

O chorobach pisz to o czym czyta貫m czy lekrz mi poradzi ,to nie s moje spostrze瞠nia bo nie jestem lekarzem ,a co do chor鏏 to kiedy lat temu osiem mia貫m salmonell na go喚bniku jedna szt.i to zakupiona od "super hodowcy"ale lekarz mi pom鏬.Uwa瘸m 瞠 samemu nie nale篡 podwa szczeg鏊nie antybiotyk闚 bo tylko szkodzimy a nie leczymy,chyba 瞠 robimy to w ostateczno軼i,ale o tym pisa這 ju kilku hodowc闚.Je郵i chodzi o czas to ON leci dla wszystkich
Do g鏎y  
Przejd do forum: